Cool!
GİRİŞ YAP

5 ADIMDA DOĞRU TEN MAKYAJI

Tarih : 16-11-2015

5 ADIMDA DOĞRU TEN MAKYAJI

Bütün moda haftalarında, çekimlerde pürüzsüz ve sağlıklı ten trendleri kullanıldı. Pürüzsüz cilt görünümünü yakalamanız için neler yapmanız gerektiğini merak edip uygulamak istiyorsanız aşağıdaki adımlara kesinlikle göz atmalısınız !

 

Primerlardan asla vazgeçme

İlk önce, cildinizin temiz olması ve cilt tipinize uygun nemlendirici (ama doktor/uzman tarafından önerilmiş olsun) cildin olmazsa olmazıdır.

Cildinize nemlendirici uyguladıktan sonra, gözenek görünümünü azaltmak ve fondötenin daha doğal görünmesini sağlamak için tüm yüzünüze primer uygulayabilirsiniz. Primer sayesinde, kremsi yapıdaki fondötenin yüz çizgilerinizin içerisine dolmaz ve düzgün şekilde dağılır. Ürün ile cilt arasında bariyer görevi sağlar, böylece makyajınızı daha uzun süre kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Doğru fondöteni seç

Kuru ciltlerde su bazlı, yağlı ciltlerde pudra bazlı fondöten tercihiniz, fondöteninizin yüzünüze kolayca dağılmasını sağlar ve sıvı formdaki fondötenlerinizle cildinizin pul pul görünmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız fırçalar da en büyük rollere sahiptir.

Makyajda vazgeçemediğim fırçalarımla ilgili ve makyaj aksesuarları ile ilgili detayları sizlerle daha sonra paylaşacağım.. birazcık merak iyi gelir :)

Cildiniz karma veya yağlıysa da mat tonlarda, kremsi yapıdaki fondötenleri kullanıp, transparan pudra ile yağlı görünümün oluşmasını engelleyebilirsiniz.

 

En uygun rengi bul

Cilt renginize en uygun fondöteni bulmak için fondöteni almadan önce boynunda test edebilirsiniz. Eğer boynunuzdaki renkle aynı tonda fondöten kullanırsanız, fondötenin yüzünüzde kalıp gibi durmasını önlemiş olursunuz.

 

Eşit şekilde uygula

 

Fondöteninizi yüzünüze 6 minik nokta oluşacak şekilde uygulayın; 2 noktacık alnına, 1 burun ve ucuna, 1'er tane de yanaklarınıza ve çenenize. Fırça yardımı veya sponch ile eşit şekilde yüzünüze dağıtabilirsiniz.

 

 

Kusurları gizle

Sivilce izleriniz ya da gözaltı morluklarınız varsa, concealer (kapatıcı) uygulayabilirsiniz. Cilt rengi ile aynı tonda olması önemlidir. Nokta atışı ile nazikçe problemli alanı kapatabilirsiniz.

 

 

Unutmamak gerekir ki ; makyaj günümüzün terapisidir.