Cool!
GİRİŞ YAP

Biri buğulu gözlerin modası mı geçti dedi ?!

Tarih : 03-03-2016

Biri buğulu gözlerin modası mı geçti dedi ?!

Öncelikle göz makyajımıza başlamadan göz çevremizi bolca neme doyuruyoruz...

  

Buğulu gözlere sahip olup kıskanılası göz makyajı yapmak mı istiyorsunuz ? Bunun için bir göz kapağı bazı, siyah veya koyu kahve kaleme ihtiyacımız var. Dağıtmak için de kalem uçlu fırça ve maskaramız yeterli olacaktır.

İlk olarak , göz kapağı bazımızı uygulayıp zemini nötrleştiriyoruz. 

İkinci adımda ise, göz kalemi çekiyoruz gözlerimize, ancak korkmanıza gerek yok çünkü kusursuz düzgünlükte kalem çekmenize gerek yok. Zaten gözünüze çektiğiniz kalem,  uçlu dağıtıcı fırça yardımı ile dağıtacağız.

Dağıtma aşaması önemli ! Fırça ile uygularken , koyudan açığa doğru geçişli bir şekilde yukarıya doğru dağıtmalıyız. Göze yakın olan kısım daha koyu olacak, yukarı doğru açılacak. Böylece gözlerimizde bir derinlik oluşacaktır.

Gözümüzün altına da kalemimizi kullandıktan sonra, sağdan sola doğru fırça yardımı ile kalemi dağıtıyoruz. 

Daha etkili bakışlar için , gözümüzün içine de göz kalemi kullanabiliriz ancak  gözleriniz eğer küçükse ; gözünüzün içine çekeceğiniz kalem, gözlerinizi olduğundan da küçük göstereceğinden göz içlerinize kalem çekmenizi önermiyorum. Kaş yapaım derken göz çıkartmayalım değil mi? :)

 

En son olarak maskaramızı kirpiklerimize uygulamak kalıyor. Bu da başlı başına, bir blog konusu aslında. Çünkü ne kadar iyi maskaranız olursa olsun; doğru şekilde uygulayamazsanız , kirpiklerinizi hiçbir zaman istediğiniz gibi göremezsiniz.

Maskara kullanımı ile ilgili yazımı ileriki yazılarımda sizinle paylaşacağım. 

Maskaranızı, zigzag hareketlerle kirpiklerinize uyguluyorsunuz. İlk katı uygulayıp, 1 dakika bekledikten sonra ikinci katı geçerseniz daha yoğun ve etkileyici kirpiklere ve bakışlara sahip olacaksınız. 

Düşündüğünüz kadar zor değil. 

Haydi bir deneme yapma zamanı ! :)