Cool!
GİRİŞ YAP

Kahve Kokulu Tasarımlar

Tarih : 18-11-2015

Kahve Kokulu Tasarımlar

Kahveyle tanışalı çooook uzun yıllar oldu. Çok küçükken annem , arkadaşlarına büyük bir zevkle kahve yapıyor diye merak edip ben de başlamıştım kahve içmeye. Bu kahvede birşey olmalı bu kadar zevkle içiyorlar , bir de üstüne fincandaki kahve desenlerine bakıyorlar ve gülüşüyorlar diyordum kendi kendime. Sonrası belli işte. Kahvekolik oldum....

 

Bu yazı benim www.thecoollection.com 'un Cool Blog kısmındaki ilk yazım. O yüzden de kahve teması ile sizi karşılamak istedim.

 

Öncelikle Merhaba ,

Kahve içmenin , bizi depresyondan koruduğunu herkes tahminimce biliyordur, günde 2-3 fincan kahve içenlerin zihinsel faaliyetleri güçleniyor , iyi konsantre olup işlerini sonuca ulaştırabiliyorlar ve bu da, insanların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlıyor. Üstelik alkol ve uyuşturucu gibi bir bağımlılığı da yok. Sanıyorum ben yazılarımı hazırlarken 5 günlük kahve tüketiyorum ; sonuç olarak bu da beni dünyanın en mutlu insanı yapıyor :)

Kahve zihinsel faaliyetleri güçlendirdiği için , yaşlılarda alzeheimer 'i da geciktirdiği savunuluyor. Ayrıca uykusuzluğu ve yorgunluğu da gidermek için tüketilen kahveler, özellikle öğrenciler için de vazgeçilmez bir içecek.

Alzeheimer gibi Parkinson hastalarına da iyi gelen kahve , önlemeye ve iyileştirmeye gücü yetmese de , parkinson hastalığının semptomlarını azaltıyor. Parkinson hastalarının rahat hareket etmelerini sağlıyor.

Kahve , sporcular için de önemli bir içecek. Atletik performansa başlamadan önce tüketilen kahve , uzun mesafeli koşularda ve bisiklet gibi performansı yüksek sporlarda vücudu olumlu etkilediği savunuluyor. Bunun nedeni ; kafeinin kandaki yağ asitlerinin miktarını arttırması ve böylece yağların yakıt olarak kullanımının kolaylaşmasıdır. Bu sayede vücutta kullanıma hazır karbonhidrat yani enerji miktarı yükselmiş olmaktadır.

Özellikle yaz aylarında , güneşin altında kahve içmenizi de öneriyorum çünkü kahve , cilt kanserine karşı da bizi koruyor. Günde en az 3 fincan kahve tüketenler , tüketmeyenlere oranla cilt kanserine yakalanma oranları çok daha düşük.

Kahve , aynı zamanda karaciğerin de dostu. Karaciğer sirozuna karşı bizi koruduğu söyleniyor. Özellikle yoğun alkol kullananların , alkol kullanmayanlara göre çok daha fazla kahve içmesi gerekmektedir. 

Gördüğünüz gibi , kahve , Tanrı misali bir içecek.  Kahvenin kokusu bile insanın stresini alıp götürüyor. Muhabbetlerin olmazsa olmazı. 

Açıkçası kahve fincanları , kahve illustrasyonlu giysiler , kahveyi anlatan aksesuarlar... hepsi olmazsa olmazım. 

Siz de kahvesever bir arkadaşınıza hediye düşünüyorsanız , çok keyifli önerilerim olacak.

 

Ekinakis tablosu olan Girl 3 çalışması , bir kahvesever kız arkadaşınızın odasını ya da işyerini süsleyebilir. 

 

http://thecoollection.com/urun/girl-3-buyuk-baski-100cm-x-76cm

 

Sloganlı tişörtler de son dönemin modası. Anlatmak istediklerimizi , karakterlerimizden parçalarımızı tişörtlerimizde taşıyoruz adeta. Free Palms markasının da sloganlı tişörtleri , tasarım tişörtlere öncelik etmiştir.

İşte size , kendiniz , sevgiliniz ya da sevdikleriniz için önereceğim kahveli Free Palms tişörtü.

 

http://thecoollection.com/urun/coffee-t-shirt

 

 Sabahlarımızın vazgeçilmez içeceği kahve, tişörtlere taşınmış. Çok da güzel olmuş. 

 

http://thecoollection.com/urun/kahve

 

Ms. Strawberry nin yaratıcısı ve seramik sanatçısı da tam bir kahvesever. Seramikten hazırlamış olduğu kupalarla , kahvenizi yudumlarken el yapımı ve sadece bir tane olan kupanın keyfini çıkartmalısınız.  Üstelik bulaşık makinasında da 30 derecede yıkanabiliyor. Bu kupaya , kahve çok yakışıyor.

 

Yine Ekinakis yapımı , bardak altlıklarını da sizin için seçtim. 

Bu kız kahveyi çok seviyor ! :)

 

http://thecoollection.com/urun/girl-3-tas-bardak-altligi-4lu-seti

 

 

 

Söylesenize , bu el yapımı ürünlerle  kahve içmemek mümkün mü ? Kahve kokusunu duyar gibi oluyorum. Sanırım kendime kahve hazırlama zamanım geldi. 

Keyifle kalın.