Cool!
GİRİŞ YAP

Seda Genç ile çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Tarih : 02-02-2016

Seda Genç ile çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

  • Free Palms ismi nereden geliyor ?

 

Bir Akdenizli ( Mersin) olarak Palmiye ağaçlarını çok severim. Palmiyenin egzotik görüntüsü,  aşağı salınan dallarının rüzgarda dalgalanması bana özgürlüğü anımsattığı için Free kelimesini çağrıştırdı. Böylece Free Palms ismi ortaya çıkmış oldu. 

  • Free Palms yaratıcılarını merak ediyoruz ? Kendinizden bahseder misiniz?

 

İstanbul'da geçirdiğim üniversite hayatından sonra Amerika'ya gittim. Amerika'da geçirdiğim süreçte, yaşadığım kültürel değişim ve çeşitliliği, vizyonumun gelişmesine büyük bir katkı sağladı. Ardından stanbul'a dönüşümde 3 sene kadar kurumsal bi deneyimim oldu ve en sonunda kendim birşeyler yapmam gerektiğini farkederek tekstil işine girdim. İlerlediğim bu süreçte Free Palms markasını hayata geçirdim. 2014 Ağustos ayından beri de Free Palms ürünlerin büyük bir mutlulukla oluşturuyorum.

 

 

 

  • Mottonu giy sloganıylaa tişörtlerinizi konuşturuyorsunuz. Peki bu sloganların oluşum süreçlerinden bahseder misiniz?  İlham aldığınız bir obje / film / müzik var mı?

Bazen ruh halim, bazen içinde bulunduğum ortam , bazen de dile getirmek istediklerim etkili oluyor seçtiğim mottolarda. Seçerken seçici olmak durumunda kalabiliyorum çünkü yanlış anlaşılmak da istemiyorum.

OH SCHEISSE tişörtü mesela, acaba biraz itici gelebilir mi insanlara derken , en çok ilgi gören tişörtümüz oldu.

Öncelikle kumaş dokusu benim için önemli , dokunduğunuzda onu hissetmelisiniz ve hafif olmalı, sonrası baskı ve nakış kalitesi. En sonunda ürün ortaya çıkaran dikim. Her biri başlı başına bir süreç olup takip edilmeli, bu da benim en sevdiğim yanı; sıfırdan bir ürün çıkarmanın mutluluğu.

 

  • Spor koleksiyonlarınızın da olduğunu görüyoruz. Daha fazla çeşit görebilecek miyiz bu alanda ?

Aslında en büyük tutkum spor, çocukluğumdan beri hayatımda oldu. Bu nedenle en büyük hayalim spor kıyafetleri yapmaktı. Ancak bu durum biraz daha tecrübe gerektiren bir süreç. Kumaş seçiminden dikimine kadar farklılıkları olan bir durum. Şimdilik askıya alınmış bir süreç ama inşallah tekrar hayata geçireceğim.

 

 

  • En sevdiğiniz ürününüz desek ?

Aslında hepsini yaparken heyecanlanıyorum. Ama en severek yaptığım yumurtalı sweatshirt ve tabiki gym tişörtüm :)

 

 

 

  • Sektörünüzde , sizi diğer tasarımcılardan ayıran nedir sizce?

Aslında kendimi tasarımcı olarak adlandırmıyorum , çünkü bunun eğitimini almadım. Tamamen fikirlerimin dışa yansıması ürünlerim. Günlük hayatta rahatça giyilebilecek ürünleri seçiyorum ve gerek kumaşın kalitesi, gerek giydikleri ile mesaj vermesi ile insanların hoşuna gitti. Ürünümü alan kişilerden beğendiklerine dair e-postalar almak beni motive ediyor.

  • Gelecekte Free Palms'ı nerede görüyorsunuz? Planlarınız nelerdir?

Çok küçük adımlarla başlayan Free Palms şun an Türkiye'de adı duyulan bir marka haline geldi. Tabiki bir planlama, bir hedef doğrultusunda ilerledi. Hayallerimin bir ürünü olan Free Palms'a hedeflerim doğrultusunda ulaştım. Hala da yüzlerce hedefim var bunların en başında yurtdışına da satış yapmak.

  • 2016 kış koleksiyonunuzdan bize önerdiğiniz ürünleriniz nelerdir 

Bu sene eklenen berelerim var onları çok severek yaptım. Hepsi el örgüsü ve hala içimde çocuk bir yanım olduğu için de hepsini kış konseptli süsledim. Bir de sweatshirtlerimi seviyorum çünkü rahatlık benim için ön planda.

 

 

 

http://www.thecoollection.com/tasarimci/free-palms